Eaton 3P Ellipse 700 DIN 700VA/420W
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 235.00 mm |
| Gross height (mm) | 263.00 mm |
| Gross weight | 4.00 kg |
| Gross width (mm) | 81.00 mm |
| Net weight | 3.70 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 173 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 240.00 g |
| Plastic (No PET) | 60.00 g |
| Producer | Eaton |
| Tare weight (kg) | 0.30 kg |
| Type of battery | Battery |
| Volume (m3) | 0.01 m |
| Warranty | 36 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: eaton 3p ellipse 700 din 700va420w, 3p700d, eaton, ups

